ΤΗΛ: 2109644079-6988055329
Γούναρη 131 & Ιθάκης 18, Άνω Γλυφάδα, Αθήνα-Ελλάδα

Τελικός Κυπέλλου Ε.Π.Σ.Π. "LEGEA" LIVE

1' Εναρξη του αγώνα

4' Μεγαλη ευκαιρία για τον Αετό με τον Ξενιτοπουλο να εκτελεί φαουλ ,η μπάλα πέρασε απο όλο τον κοσμο,βρήκε σε κεφάλι αντιπάλου και κατέληξε δίπλα απο το δοκάρι,κόρνερ.

Στην εκτέλεση του κόρνερ δημιουργήθηκε σύγχηση στην μικρη περιοχή του Φραντζεσκακη,με τη μπάλα να απομακρύνεται δύσκολα.

6' Αναγκαστική αλλαγή για το Κερατσίνι.Στην θέση του τραυματία Σκορδίλη μπήκε ο Μαλλης.

7' Μεγαλο λάθος στην άμυνα του Κερατσινίου με τον Μπαμπουλακη να βγαίνει τετ α τετ με τον Φραντζεσκακη,αλλά να χάνει τελευταια στιγμη το κοντρολ με αποτέλεσμα να μπλοκάρει ο κιπερ των τυπικα γηπεδουχων.

16' Απευθείας εκτελεση φάουλ του Σιδηρόπουλου απο πολύ πλαγιά,εκπληκτική απόκρουση του Φραντζεσκακη σε κόρνερ.

26' Μετα το δυνατό ξεκίνημα του Αετου,το Κερατσίνι έχει ισορροπήσει δίχως να απειλεί.

31' Ο Καλλέργης μπήκε στην περιοχή απο αριστερα ,με 2 παιχτες να περιμένουν στην μικρή περιοχή,αλλά στο γύρισμα που επιχείρησε βρήκε αέρα.

36' Πτώση στην περιοχή του Κερατσινιου του Δρυμουση σε μαρκάρισμα του κιπερ Φραντζεσκακη,ο Σπάθας έδειξε "παίζεται".

41' Κίτρινη καρτα στον Μπατη.

45+2' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ! Ο Ψυχογιός μπήκε στην περιοχή απο δεξια ,σουτάρει με το δεξι,ο Θωμοπουλος δεν κατάφερε να διωξει,με το Κερατσίνι να σκοράρει στην πρωτη του φαση στο παιχνιδι.

Ο κιπερ των Κορυδαλλιωτων φέρει μεγάλη ευθύνη στο γκολ.

45' Ληξη ημιχρόνου.

46' Αλλαγή για τον Αετό.Στη θέση του Μπαμουλακη μπήκε ο Κρασί.

46' Εναρξη δεύτερου ημιχρόνου.

49' Ο Μουτσας μπήκε απο αριστερά στην μικρή περιοχή του Κερατσινίου,αλλά ο Φραντζεσκακη εξουδετέρωσε το κοντινό του σουτ.

55' Ο Μουτσας εκτέλεσε φάουλ από αριστερά,η μπάλα πέρασε απο ολους και πήγε λιγα εκατοστά εξω απο τα δοκάρια του Κερατσινίου,άουτ.

58' Κίτρινη κάρτα στον Δρυμουση.

62' Αλλαγή για το Κερατσίνι.Στην θέση του Σιδερη ο Τουρνάς.

67' Κακο το παιχνιδι στο δεύτερο ημίχρονο.

73' Αλλαγή για τον Αετο.Στη θέση του Κουρκουτη μπήκε ο Μπερίσα.

75' Αλλαγή για το Κερατσινι .Βγήκε Σφυρογιαννακης και μπήκε ο Αγγελάκης.

79' Απίστευτη ευκαιρία για το Κερατσίνι.Ο Ψυχογιός βγήκε τετ α τετ απο το κέντρο του γηπέδου με τον Θωμοπουλο,όμως αστόχησε απελπιστικα.

82' Αλλαγή για τον Αετό.Στη θέση του Κούντουρα μπαίνει ο Τουλουβασιλης.

85' Ο Αετός παιζει το Κερατσίνι στο μισο γηπεδο,αλλά δεν μπορεί να διασπάσει την πολυπρόσωπη άμυνα των γηπεδούχων.

87' Σουτ του Κουτσά εκτός περιοχής,η μπάλα πολύ άουτ.

90' 5 τα λεπτα των καθυστερήσεων.

90+ 5' Τελος αγώνα.Το Κερατσίνι πανηγυρίζει την κατακτηση του Κυπελλου Ε.Π.Σ.Π. για 5η φορά στην ιστορία του και πρωτη μετα το 2010.